Pomoc dla mieszkańców gminy

Decyzją Organu Prowadzącego zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze w szkołach w całej gminie zostały zawieszone w związku z zagrożeniem powodziowym. Nasza szkoła podejmuje czynności związane z przygotowaniem miejsc na ewentualną ewakuację mieszkańców gminy.

Dysponujemy zapleczem kuchennym i socjalnym. Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi przygotowali salę gimnastyczną.

W porozumieniu z koordynatorem gminnym, panią Katarzyną Nowak-Pokorny, ruszył w szkole także punkt zbiórki żywności suchej, środków higieny oraz pościeli.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za życzliwy odzew i chęć pomocy. Żywimy nadzieję, ze przyjęte działania mają charakter prewencyjny, zapobiegawczy. W tym wyjątkowym czasie solidarne działanie, możliwie jak najlepsze przygotowanie się na ewentualne scenariusze jest kwestią kluczową.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne