Wrzesień w świetlicy szkolnej

Za nami pierwszy miesiąc nauki i zabaw świetlicowych. We wrześniu powitaliśmy uczniów klas pierwszych oraz stałych bywalców w nowych, przestronnych salach świetlicowych. Z początkiem roku zorganizowaliśmy zajęcia integracyjne, aby pomóc najmłodszym dobrze się poczuć w nowym miejscu i w nowej grupie. Uczniowie poprzez udział w różnorodnych formach zajęć zapoznali się z Regulaminem Świetlicy. Na zajęciach rozmawialiśmy o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu zarówno w szkole jak        i w drodze do niej, w świetlicy oraz na boisku i placu zabaw. Wszystko po to, aby zabawa, nauka oraz odpoczynek w świetlicy przebiegał w bezpiecznej i miłej atmosferze.            W naszej świetlicy zagościły kropkowe prace z okazji Dnia Kropki. Dzień Jabłka był okazją do zapoznania się z wartościami odżywczymi tego owocu, poznaliśmy przepisy oraz braliśmy udział w quizie na temat jabłek. Wrześniowe słońce pozwoliło na różnorodne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Iwona Stanisławska