Zajęcia dodatkowe z Koła Języka Francuskiego

Uczniowie z klas 1-3 uczą się języka francuskiego na zajęciach dodatkowych już drugi rok. Zajęcia koła językowego są okazją do nauki języka, ciekawej zabawy odkrywania świata. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z języka francuskiego, biorą udział w różnych zabawach takich jak bingo, memory, quizy interaktywne. Zabawy pomagają im w poznaniu nowego słownictwa w sposób naturalny i przyjemny, ułatwiają naukę, ale także sprzyjają integracji grupy. Na zajęciach uczniowie śpiewają piosenki francuskie, poznają kulturę i tradycje Francji.

W ubiegłym jak i tym roku, z wielkim entuzjazmem, obchodziliśmy również święto naleśnika (La Chandeleur), podczas którego odbył się konkurs na najładniej udekorowanego naleśnika. Szczególnym wydarzeniem było też święto La Galette des Rois znane w Polsce jako święto Trzech Króli obchodzone bardzo uroczyście we Francji. Na zajęciach wybraliśmy naszego króla i królową, co było wspaniałą okazją do świętowania i nauki o francuskich zwyczajach.

Ponadto, nasi uczniowie brali udział w konkursie “Symbole Francji”, a wcześniej mieli okazję zgłębić wiedzę o zabytkach Paryża i innych charakterystycznych symbolach tego pięknego kraju.

Zapraszamy wszystkich rodziców do wspierania naszych dzieci w ich językowej podróży i dołączenia do nas podczas kolejnych szkolnych wydarzeń!

Barbara Skrzypacz