ZDROWE ODŻYWIANIE

Październik w naszej świetlicy to miesiąc pod hasłem ZDROWE ODŻYWIANIE.  W ramach zajęć świetlicowych dzieci podczas różnego rodzaju zabaw i działań praktycznych  poszerzały swoją wiedzę z zakresu zasad zdrowego odżywiania.  Dzieci wzięły udział w konkursie na królową i króla krainy owocowo-warzywnej, stworzyły  piramidę żywieniową zgodną z nowymi wytycznymi  dietetyków    w formie kartonowych klocków, aktywnie włączyły się w tworzenie wspólnej świetlicowej książki kulinarnej, a także uczestniczyły  w ciekawych warsztatach kulinarnych. Na zakończenie i podsumowanie tematu miesiąca cała gromada świetlicowa uczestniczyła w spotkaniu z Panią dietetyk. Podczas spotkania uczniowie klasy 2b zaprezentowali się w krótkiej inscenizacji wiersza pt. „Na straganie”, uczniowie klasy 3c zaśpiewali humorystyczną piosenkę „Zupa pomidorowa”. Ponad to dzieci brały udział w tańcach, różnych zabawach i konkursach, dzięki którym mogły pochwalić się przed Panią dietetyk, jak wiele wiedzą o zdrowym odżywianiu. Oczywiście nie zapomnieliśmy o podziękowaniach dla gościa, dzieci z radością wręczyły Pani dietetyk przygotowany w świetlicy kosz  uszytych z filcu owoców i warzyw oraz świetlicową książkę kucharską i laurkę.

2019-03-26
Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej.
2019-03-25
Konkurs Poezji Irandzkiej
2019-03-24
Likwidacja oddziałów przedszkolnych

Uchwała w sprawie likwidacji oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich w załączniku.

2019-03-24
Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2019/2020