WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA W POCZDAMIE

W dniach od 8 do 15 października uczniowie naszej szkoły wyjechali do Poczdamu na  integracyjną wymianę polsko – niemiecką. Aby się lepiej poznać w pierwszym dniu zorganizowano zabawy integracyjne. Uczniowie mogli poznać swoje imiona , zapamiętać szczególne cechy danej osoby oraz dowiedzieć się czegoś o sobie. W czasie pobytu uczniowie mieli możliwość zwiedzania  Poczdamu np. przepięknego parku i pałacu Sanssouci oraz Bramy Zakochanych. Nauka  języka odbywała się w każdej chwili. Uczniowie zdobywali wiedzę o  ważnych i interesujących miejscach w Poczdamie oraz mieli możliwość zapamiętania wszelkich potrzebnych zwrotów. Uczyli się zadawać pytania po niemiecku np. jak dotrzeć na ulicę…., w którą stronę pójść…itd. Wycieczka łączyła ze sobą elementy języka niemieckiego, plastyki, matematyki , wychowania fizycznego i muzyki.Każdego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Dzieci miały możliwość poruszać się w Buga –Parku. Jest to park, w który dzieci skaczą na różnego rodzaju trampolinach, zjeżdżają z różnych  ślizgawek itd. . Wychowawcy zorganizowali pieszą wycieczkę do domu letniego Eisteina oraz piknik w lesie.  Została również zorganizowana wycieczka do Berlina, gdzie uczniowie zobaczyli Bramę Brandenburską oraz Muzeum Komunikacji.  Na pożegnanie zostało zorganizowane ognisko oraz dyskoteka.Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, szczególnie chwalili sobie zajęcia ruchowe, codzienne gry na boisku np. piłka nożna, szachy szwedzkie, gra chaos. Uczestnikom bardzo podobał się wyjazd do Muzeum Komunikacji tak zwanego Technomiasta, ponieważ tam mogli dotknąć prawie wszystkich urządzeń. Przetestować jak działały dawniej telefony, sprawdzić jak zrobione są roboty itd. Ważnym elementem integracyjnym była kuchnia, uczestnicy polsko –niemieccy pod nadzorem wychowawców, każdego dnia robili zakupy, a następnie przygotowywali posiłki.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z atmosfery i zawiązanych przyjaźni.

2018-11-11
100 - lecie Odzyskania Niepodległości Polski-apel.
2018-11-11
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
2018-11-10
Patriotyczne śpiewanie dla Ojczyzny.
2018-11-08
Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika