PAŹDZIERNIK

Miesiąc październik jest dla nas bardzo łaskawy. Wspaniała pogoda pozwala na spędzanie czasu na grach i zabawach. Uczniowie wraz z wychowawcami  świetlicy szukają oznak jesieni, a następnie utrwalają zdobytą wiedzę podczas niezwykle interesujących zajęć świetlicowych. Dzieci wykonały jesienne dekoracje, którymi przyozdobiona jest świetlica szkolna. Wykonały prace plastyczne przedstawiające różne oblicza tej pory roku, mianowicie: "Złotą polską jesień" oraz "Szarugę jesienną".  Utrwalają  wiadomości o jesiennych zbiorach w wybranych środowiskach przyrodniczych na podstawie literatury dziecięcej, zabaw dydaktycznych. Kolejno, uczniowie przekonali się o znaczeniu zdrowego odżywiania w życiu człowieka. Realizacja tego bloku tematycznego umożliwiła wychowawcom świetlicy na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne. Dzieci miały szansę samodzielnego wykonania sałatki owocowej….Było naprawdę przepysznie!!!

Nauczyciele świetlicy