Marsz Dobrych Uczynków

W grudniu nasza świetlica nawiązała współpracę  z gimnazjum w Żórawinie i przyłączyliśmy się do akcji  „MARSZ DOBRYCH UCZYNKÓW” zorganizowanej przez pedagoga szkolnego w tamtejszej szkole, panią Magdalenę.  Naszym zadaniem było przygotowanie łańcucha dobrych uczynków. Zaprosiliśmy do wspólnego tworzenia łańcucha nie tylko samych wychowanków ale również i ich rodziców. Następnie z łańcucha stworzyliśmy piękną choinkę dobrych uczynków, która zdobiła hol główny przez okres grudniowy. Uwieńczeniem akcji był „MARSZ DOBRYCH UCZYNKÓW” w Żórawinie, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2d. Przed marszem uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach przygotowanych przez grupę wolontariuszy. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację na temat wolontariatu, stworzyły wspólnie DRZEWKO PRZYJAŹNI i krzyżówki z hasłem POMOC, przećwiczyły okrzyki  i piosenkę „I to jest właśnie to o co chodzi, to kapitalna sprawa bombowa, to fantastyczna rzecz, fenomenalna, dobrze pomagać sobie!”.  Podczas marszu nasza reprezentacja trzymając w rękach łańcuch dobrych uczynków, wystukując rytmy na instrumentach głośno wykrzykiwała kolejne hasła, dając tym samym jasny przekaz przechodniom DOBRZE POMAGAĆ SOBIE!

2018-09-11
Filia Biblioteki Publicznej w Żernikach Wrocławskich
2018-08-29
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019